Uniwersytet Wrocławski

„Program zajęć przygotowujących doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego do pracy dydaktycznej ze studentami” został opracowany w pierwszej połowie 2004 r. Celem programu było kształtowanie kompetencji psychopedagogicznych i dydaktycznych u doktorantów. Ofertą zainteresował się Wydział Fizyki i Astronomii, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Wydział Nauk Przyrodniczych. W maju 2004 r. Anetta Pereświet-Sołtan przeprowadziła warsztaty-prezentację kursu na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii.

W semestrze zimowym r. ak. 2004/2005 rozpoczął się pilotażowy kurs dla doktorantów Wydziału Fizyki i Astronomii, zaś w semestrze letnim – kurs dla doktorantów Wydziału Nauk Przyrodniczych oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii.

Od 2009 r. do sierpnia 2013 koordynatorem zajęć dla doktorantów Wydziału Filologicznego, Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, Fizyki i Astronomii, Biotechnologii, Nauk Społecznych, Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Instytutu Psychologii i Geografii była Sylwia Dudziak-Kamieniarz.

Od września 2013 r. koordynatorem zajęć dla doktorantów Wydziału Filologicznego, Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, Fizyki i Astronomii, Biotechnologii, Nauk Społecznych, Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Instytutu Psychologii i Geografii jest Ewa Piwowarczyk.

Od września 2014 roku koordynatorem zajęć dla doktorantów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii jest Marta Kuty-Pachecka.